Четвъртият класиран щат Канзас жени се събира за 13-та поредна победа, 58-55 над номер 13 Baylor
AP News | 2024-01-23 | 06:02:48

WACO, Тексас (AP) — Елиза Мопин, Габи Грегъри и Серена Съндел имат по 16 точки и четвърти- класираният в класацията Канзас Стейт, играещ без контузен открояващ се център Айока Лий, се съвзе късно, за да удължи победната си серия до 13 мача с победа с 58-55 над 13-ия в ранглистата Бейлър в понеделник вечер.

Докато Бейлър се опитваше да изравни изстрел в края, Джейлин Глен блокира опит за 3 точки в края на играта на Дре’Уна Едуардс.

Дивите котки (19-1, 8-0 Big 12) се изкачиха с три позиции в новото проучване на Associated Press по-рано в понеделник за най-високото им класиране от 2003 г. насам. Измъчвани от загуби, те изоставаха с 13 преди полувремето и не изоставаше от първите две минути на играта преди тройката на Maupin при 7:19 до края.

Бела Фонтлерой имаше 12 точки, а Едуардс имаше 11 за Бейлър (15-3, 4-3), който загуби у дома за първи път този сезон. Мечките бяха с 10-0, включително първите си три мача в новия Foster Pavilion.

Айха Блекуел имаше 10 точки и 11 борби за Мечките, но нейното изоставяне с оставащи 4:34 за преднина от 55-52 бяха последните им точки, преди да пропуснат последните си седем удара. Подреждането на Sundell с 3:27 наляво остави Канзас Стейт напред, за да остане.

Лий пропусна втория си мач, тъй като ядрено-магнитен резонанс разкри фрактура на глезена й и тя претърпя операция в петък, която се очаква да я издържи от игра поне до втората половина на февруари.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Смело представяне на пътя за Канзас Стейт, който в един момент преди полувремето имаше седем пропуснати топки в рамките на девет притежания. Baylor пропусна шанса да се присъедини към UConn като единствените отбори с пет победи този сезон срещу съперници от Топ 25. Мечките загубиха три от четири от началото с 14-0.

ПРИБИРАНЕ

Канзас Стейт беше в рамките на 44-41 след наказателното хвърляне на Съндел при 3:15 до края на третата четвърт. Това се случи след умишлен фаул на Фонтлерой. Сара Андрюс пропусна тройка и Фонтлерой беше на пода с топката под нея, когато Брайли Глен посегна и беше избутана от играча на Бейлър. Длъжностните лица отсъдиха умишленото нарушение след повторен преглед.

Канзас Щат е домакин в събота срещу BYU.